?>
קידום אתרים

קידום אתרים

קידום אתרים באינטרנט אז בניתם אתר מרשים ומושקע ואתם בטוחים שמי שיבקר בו ימצא אותו מעניין ויחזור לבקר בו בעתיד. אבל... איך גורמים לאותם גולשים להגיע לאתר בפעם הראשונה?

רוב האנשים שנכנסים לאתר לא מוכר מגיעים אליו ממנועי החיפוש (במיוחד גוגל) אחרי שהם חיפשו ביטוי שקשור לאותו אתר.
לכן, השאלה הנכונה היא: איך אני מגיע לתוצאות הראשונות בגוגל עבור חיפוש ביטוי שקשור לאתר שלי?

כמובן שאי אפשר לכתוב בעמוד אחד את כל התורה של קידום אתרים אבל אם תקראו את העמוד הזה עד הסוף תוכלו להתחיל לקדם את האתר שלכם ואם תעקבו אחרי הלינקים שבהמשך, תכירו כל מיני שיטות שיקפיצו את האתר שלכם בצורה מדהימה במעלה התוצאות. כמובן שהשיטות המומלצות כאן נמצאות בשימוש גם באתר זה.

המקום המומלץ להתחיל ללמוד בו את תורת ה-SEO (ר"ת Search Engine Optimization) הוא האתר של K קידום אתרים. אתר זה מכיל הרבה מאמרים בנושאים שונים הקשורים לקידום אתרים, חלקם מתאימים למתחילים שרק נכנסו לתחום ולכן כתובים בשפה פשוטה וקלילה וחלקם כתובים ברמה גבוהה יותר בשביל המקצוענים שבינינו. באתר של K תמצאו גם פורום קידום אתרים עם קהילה נהדרת של גולשים ובעלי אתרים שתמיד שמחים לעזור ולייעץ לכל גולש באשר הוא גולש.

ואיך בעצם מודדים קידום? המשיכו לקרוא ותכירו את שני החברים החדשים של האתר שלכם, גוגל ואלקסה.דירוג גוגל ודירוג אלקסהאם יש לכם את סרגל הכלים של גוגל, בטח שמתם לב שיש עליו פס ירוק ומעליו כתוב PageRank (בואו נקרא לו בקיצור PR). זהו הציון שגוגל נותנים לכל דף והוא נע בין 1 ל-10 (או 0 עבור דפים חדשים שטרם דורגו). ככל שיותר אתרים מקשרים לאתר שלכם, גוגל מניחים שהאתר שלכם חשוב יותר ולכן הוא מקבל PR גבוה יותר. מה שחשוב יותר מכמות הקישורים הוא איכות הקישורים, עדיף מעט קישורים מאתרים בעלי PR גבוה מאשר הרבה קישורים מאתרים בעלי PR נמוך. אם אין לכם את סרגל הכלים של גוגל או אם אתם רוצים להראות למבקרים באתר איזה ציון גוגל נותנים לכם, בקרו באתר הישראלי PRC שבודק את דירוג גוגל. תוכלו גם להעתיק קוד מהאתר, לשתול אותו אצלכם והתוצאה תראה כך:

יש עוד דירוג חשוב שכדאי להכיר והוא נקרא דירוג אלקסה. למי שלא מכיר את סרגל הכלים של אלקסה, זהו מדד הפופולריות של כל אתרי העולם לפי כמות המבקרים בהם (אתר מוגדר כדומיין עם כל הסאבדומיינים והדפים הפנימיים שלו). המקום הראשון לפי אלקסה שייך לאתר יאהו. המקום השני הוא של MSN (כנראה בזכות החדשות) ובמקום השלישי נמצא גוגל העולמי. אם אתר מקבל למשל דירוג 1,675,883 זה אומר שיש בעולם 1,675,882 אתרים עם יותר מבקרים. מכיוון שמדובר באתרים מכל העולם הדירוג מגיע לכמה מיליונים. באתר הישראלי הבא שמודד את דירוג אלקסה אפשר להעתיק קוד, לשתול אותו באתר שלכם וכולם יראו מה הדירוג שאלקסה נותנים לכם גם בלי סרגל הכלים. התוצאה במקרה זה תהיה:

אם אתם רוצים להגדיל את ה-PageRank ואת כמות הכניסות לאתר שלכם כדאי לכם להמשיך לקרוא ולהכיר את שוק החלפת הקישורים בישראל.החלפת קישוריםלמה להחליף קישורים? אז כפי שנאמר מקודם, ככל שיש יותר קישורים רלוונטיים לאתר שלכם, כך הוא יהיה יותר חשוב בעיני מנועי החיפוש כשבראשם גוגל. אם האתר שלכם יותר חשוב אז הוא גם יופיע יותר למעלה בתוצאות. מיקום יותר גבוה בתוצאות יביא גם הרבה יותר כניסות לאתר.

עד כאן הכל טוב ויפה אבל איך אני משכנע אתרים שקשורים לנושא האתר שלי לקשר אליי? בטח רובם יבקשו בנימוס שאפסיק לבלבל להם את המוח עד שיהיה איזה אחד שיסכים.
הו, בדיוק בשביל זה המציאו את אתר אינטרלינק המספק שירות החלפת קישורים. המון אתרים בכל מיני נושאים שונים ומשונים רשומים לאתר אינטרלינק מתוך מטרה להחליף קישורים אחד עם השני. כולם מקבלים קישורים חיצוניים לאתר שלהם, ה-PageRank של כולם עולה ואיתו גם המיקום בתוצאות החיפוש.

לפני שתגישו או תקבלו פניות להחלפת קישורים הדדית קבלו כמה טיפים ששווים זהב:
1. עדיף לפנות לאתר שעוסק באותו נושא של האתר שלכם. קישור טבעי שהוא חלק מהתוכן שווה יותר מסתם קישור בדף הלינקים.
2. קישור מאתר עם PR גבוה שווה יותר מקישור מאתר עם PR נמוך.
3. קישור מעמוד עם מעט לינקים שווה יותר מקישור מעמוד מרובה לינקים.
4. הגדירו מראש את הביטויים שבהם ברצונכם להתקדם בגוגל ובקשו שהביטוי הזה יירשם על הקישור עצמו. למשל: יותר סביר שאנשים יחפשו בגוגל החלפת קישורים מאשר אינטרלינק, לכן עדיף שהלינק יהיה עם המילים החלפת קישורים ולא אינטרלינק או www.interlink.co.il. לינק שרשום עם המילים החלפת קישורים יעזור לאתר להתקדם בגוגל עבור חיפוש הביטוי החלפת קישורים.
5. בקשו מהחברים שירשמו ב-href את כתובת האתר שלכם עם www, למרות שאפשר להגיע לאתר גם בלי זה. אם חלק מהקישורים יכילו www וחלק לא, בעיני גוגל יהיה מדובר בשתי כתובות שונות והכוח יתפזר ביניהן במקום שהכוח יהיה מרוכז בכתובת אחת שהיא זו שתטפס מעלה מעלה.

זהו, עד עכשיו קיבלתם על קצה המזלג כמה דברים שצריך לדעת כדי לקדם את האתר שלכם. אם אתם רוצים לדעת עוד דברים חשובים ומעניינים בתחום ולהקפיץ את האתר שלכם כמה שיותר למעלה, בקרו באתר קידום אתרים של K ומובטח לכם שתלמדו שם המון. בהצלחה!


אינדקס אתרים


אודות | תקנון | קישורים | כללי זהירות | כתבו לנו | קידום אתרים | דרושים